Páteční odpoledne patřilo v milevské Galerii M výtvarníkům. Konala se vernisáž dvaadvacátého ročníku výstavy Výtvarníci Milevska a okolí.

„Zezačátku jsem se výstavy také účastnil. Vidím řadu známých tváří a je také dobře, že vidím i ty, které neznám. To znamená, že se objevují noví adepti, kteří se pokoušejí tvořit a okolí něco sdělit,“ uvedl na vernisáži výstavy místostarosta města Martin Třeštík.

„Před několika lety jsme s společně s Honzou Hlavínem, který zde také dneska má své obrazy, vystavovali ve Švýcarsku. Walter Simon, což byl pro jejich kraj velká autorita, stejně jako pro nás Karel Stehlík, se mě během přípravy výstavy ptal, jestli vím, co je v malířství nejdůležitější. Chvíli jsem nad tím přemýšlel, snažil jsem se najít něco chytrého, zejména v němčině. On mě ale předběhl a řekl: 'Největší umění je prodat.' Myslím si, že prodat není jen inkasovat peníze, ale také dostat výtvory k lidem, prodat to, co dělám a umím,“ řekl Martin Třeštík.

Na výstavě Výtvarníci Milevska a okolí představuje své dílo rekordních dvacet sedm autorů. Jejich obrázky, keramika nebo fotografie jsou v milevské Galerii M k vidění do 24. února.