Ze šesti uchazečů, kteří postoupili k ústním pohovorům, by měla správní rada vybrat nového ředitele, který nahradí od 1. února Jiřího Hladkého.

„Ve středu se konaly pohovory se šesti lidmi, které jsme vybrali z třinácti kandidátů,“ uvedl starosta Písku Ondřej Veselý. Výběrová komise ředitele vybírat nemůže, to přísluší pouze správní radě.

„Radě jsme označili tři podle našeho názoru nejkvalitnější kandidáty, z nichž by měla rada vybrat. Samozřejmě se naším názorem řídit nemusí. Předpokládám ale, že se jím bude řídit, protože mnozí členové výběrové komise jsou členy správní rady,“ dodal Veselý.

Stále tedy existuje možnost, že nebude vybrán nikdo a Sladovnu bude muset od prvního února řídit ředitel Centra kultury Písek Ctirad Havel. To ale Veselý odmítá.

„Myslím si, že tato situace by neměla nastat,“ sdělil starosta. Podobný názor má i Havel. Ctirad Havel se na možnost, že by musel dělat i ředitele Sladovny, nepřipravuje.

„Nepředpokládám, že by to došlo tak daleko. Nečekám ani to, že by se CKP a Sladovna sloučily. Jsou to dva subjekty, které by měly jít každý svou cestou,“ poznamenal Havel. Reálná je ale situace, kdy by Havel byl provizorním ředitelem třeba jen měsíc, protože vybraný kandidát by z objektivních důvodů nemohl nastoupit na své místo hned 1. února.

Předsedou správní rady Sladovny je známý architekt Jindřich Goetz.