Nemocnice Písek zaznamenala další úspěch. V celostátní anketě Nemocnice ČR 2010 se umístila na třetím místě za první Nemocnicí Na Homolce a druhou Nemocnicí Strakonice.

„Je to určitě úspěch, který nás těší, ale medicínu lze těžko vměstnat do kategorií ankety, je to komplexní disciplína,“ poznamenal ředitel nemocnice Jiří Holan.

V anketě, které se zúčastnilo 41 tisíc lidí z celé republiky, se hodnotily tři oblasti ze života nemocnice, spokojenost pacientů, spokojenost zaměstnanců a finanční zdraví nemocnice. Nejvýše, na třetí místo, vystoupala písecká nemocnice v dílčí kategorii spokojenosti zaměstnanců nemocnice. Právě ta je dlouhodobým cílem ředitele Jiřího Holana.

„Když bude mít personál úzký vztah k firmě, v níž pracuje, budou spokojeni i pacienti. I když o spokojenosti pacientů v medicíně je obtížné mluvit, když má někdo rakovinu, určitě nebude spokojený v tom klasickém slova smyslu, spokojený je úplně uzdravený pacient, a to v některých případech není v našich silách,“ dodal Holan.

Spokojenost zaměstnanců je během na dlouhou trať. „Ale i přesto si myslíme, že to přináší více plusů než minusů. Snažíme se být dobrou nemocnicí ve všech ohledech, a to nejde ze dne na den,“ potvrdil Holan.

Písecká nemocnice dostala v květnu certifikát Nemocnice 21. století jako první jihočeská nemocnice a jako druhý takový ústav v České republice. Nemocnice ale také zaznamenala vysoké procento lékařů, kteří podpořili výzvu Děkujeme, odcházíme. Podle Jiřího Holana by nemocnice měla odchody doktorů ustát.