Dělníci na stavbě Prokopovy ulicese v pátekčinili. Byla to však zřejmě jen labutí píseň. Teploty hluboko pod bodem mrazu a neustálé sněžení znamenají s největší pravděpodobností konec prací pro letošní rok.

„Zatím nemám žádnou změnu hlášenou. Buď požádají o kolaudaci, nebo o prodloužení uzavírky,“ konstatoval včera vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku Michal Kovařík.

Podle ředitele Městských služeb Písek Josefa Hrádka je pravděpodobnější druhá varianta.

„Uvidíme, jak se vyvine počasí. Ale dá se předpokládat, že už se to letos nestihne. Práce by asi bylo možné dokončit, ale vzhledem k použité technologii by to pak mohlo vést později k závadám, což by asi nebylo dobré řešení,“ zdůraznil Josef Hrádek.

Městské služby nyní připravují podklady pro jednání rady města. Ta se bude konat 14. prosince. O tři dny později vyprší termín, do kterého měla být ulice dokončená. „V případě odložení dokončení na jaro umožníme vjezd lidem, kteří v ulici bydlí, a možná i částečný průjezd do Jeronýmovy ulice,“ dodal Hrádek.

Rekonstrukce za osmnáct milionů korun měla být hotová v listopadu.

„Problémy se vyskytovaly při výstavbě vodovodu a kanalizace, kde docházelo ke střetu se současnými inženýrskými sítěmi, ve spodní části Prokopovy ulice se měnila dimenze potrubí. Další komplikací s ohledem je nutnost zajištění trvalého vjezdu do budovy České pošty z Prokopovy ulice,“ vysvětlila Lenka Gareisová, mluvčí Městských služeb Písek (MSP).