Písek – Tradiční setkání s Mikulášem, Luciferem a andělem se na Velkém náměstí uskuteční v neděli od 16 do 17 odin.

Původkyní programem bude písecká rodačka, herečka Ivana Jirešová, kterou diváci znají především jako Lucii z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Ivana Jirešová na píseckém náměstí bude nejen moderovat, ale také zazpívá koledy,“ informoval Jiří Klokočka z pořádajícího občanského sdružení Cohiba Musica.

Program připravují stejně jako v předcházejících letech členové TC Z. I. P. Kláry Humpálové. Choreografem je Láďa Beran. Pásmo bude plné překvapení a zvukových a světelených efektů, ale podrobnosti zipáci odmítají prozradit.

V neděli od 16 hodin bude na nádvoří Sladovny adventní koncert s Pošumavskou dudáckou kapelou.

Do Divadla Pod čarou v Písku se děti mohou těšit již v sobotu, kdy se zde o 16 hodin uskuteční program nazvaný Mikulášská nadílka aneb může za to čert. „Na malé diváky tady bude čekat pohádka, pekelné rejdění, spousta her a soutěží, hudba, tanec a samozřejmě Mikuláš a andělé,“ informoval ředitel Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný.

Mikulášskou nadílku v podobě pohádky připravilo také Loutkové divadélko Nitka, které sídlí na Bakalářích v Písku. V neděli od 14.00 a 15.30 hodin uvede Vánoční těšení, loutkovou pohádku plnou adventní pohody, vánočních zvyků a tradic.

Milevsko – Na obyvatele Milevska čeká mikulášská nadílka v neděli od 17 hodin na náměstí E. Beneše.

Sepekov – Ve stejný čas se Mikuláš se svojí družinou objeví v Sepekově. „Dárky je možné přinést v pátek dopoledne do knihovny nebo přímo na náměstí,“ vzkazují pořadatelé.

Kovářov – Do Kovářova zavítá Mikuláš už v sobotu. Obec spolu se Sborem dobrovolných hasičů Kovářov pro děti připravila v restauraci soutěže a také promítání pohádky Taneček přes dvě pekla. Akce začíná ve 14 hodin.

Branice – I do Branic čertiska přispěchají v sobotu ve hodiny odpoledne. Hodné děti Mikuláš odmění v kulturním domě.

Kestřany – Mikulášskou nadílku v obci pořádá Klub kestřanských žen. uskuteční se v sobotu 4. prosince v 15.00 hodin v tělocvičně.

Ražice – Čertovskou pohádku připravila obec pro děti na sobotu. V obecním sále ji zahrají herci z Divadla v Husinci. Po skončení divadelního představení bude mikulášská nadílka.

Vráž – Lázně hotel Vráž pamatoval také na dospělé, kteří chtějí oslavit svátek Mikuláše v dobré pohodě. Na páteční večer od 19.30 hodin připravili v zámecké jídelně mikulášskou taneční zábavu. K poslechu i tanci zahraje kapela Leoše Karáska.

Tálín – Obecní úřad pořádá mikulášskou nadílku v neděli od 14 hodin v tálínské hospodě. Na programu bude tanec, soutěže a přijdou čerti s Mikulášem.