8:20 Vytrvalé noční a ranní sněžení komplikuje dopravu na silnicích okresu. Dopravní nehodu řeší policisté u Mirotic.

Kamiony již tradičně nevyjely stoupání silnice I/20 za Pískem ke křižovatce Nová Hospoda. Podle meteorologů má sněžení v průběhu dne ustávát.

10:00 Problémy působí sníh i provozovatelům autobusové dopravy. "Samozřejmě jsme byli zasaženi i my. V současnosti zpracováváme soupis problémů," uvedl v deset hodin dopoledne vedoucí písecké oblasti firmy ČSAD Autobusy České Budějovice Josef Hnyk.

Zpoždění se pohybovala od těch drobných desetiminutových až po čytřicetiminutová.

"Některé zastávky nejsou na hlavních tazích, proto jejich úklid vždy přijde na řadu až v druhém sledu," dodal Hnyk.

10:25 Písečtí silničáři jsou v akci od nedělního večera. "Vyjížděli jsme kolem sedmé večer," uvedl Jaroslav Kozák, ředitel Správy a údržby silnic Písek. V terénu je 22 sypačů a osm traktorů z vlastních zdrojů, dalších dvanáct traktorů zajišťují externí spolupracovníci.

"Nedá se říct, že máme hotovo. Silnice jsou posolené a posypané, ale večer zase budou pravděpodobně namrzat," dodal Kozák. Podle Kozáka nebyl na Písecku žádný úsek zcela nesjízdný. "Byly sjízdné, ale samozřejmě se zvýšenou opatrností," doplnil Kozák.

10:59 I přes vydatné sněhové příděly je Písek plný chodců, kteří zápasí s rozbředlou kaší na chodnících. "Jdeme do Kauflandu nakoupit," svěřil se osmdesátiletý Josef Sedloň. Ten se vypravil na nákupy z Topělecké ulice spolu s manželkou.

11:30 Před garáží v Sadové ulici v Pískuodklízí sníh Václav Starý. "Městské služby mi to neuklidí," podotýká Václav Starý.

12:15 Poprvé od konce minulé zimy prochází zatěžkávací zkouškou systém zimní údržby, který byl minulou zimu pod velkou kritikou.Vlonidostaly Městské služby Písekna zimní údržbu 3,7 milionu korun, letos o půl milionu více. Na základě připomínek a požadavků obyvatel rozšířily úklid chodníků a komunikací především na sídlištích Jih, Portyč a Hradiště, aby tak zmírnily dopad povětrnostních podmínek. Pluhy skutečně dopoledne projížděly například na sídlišti Jih.

14:34 ČSAD Autobusy České Budějovice dokončil soupis problémů způsobených sněhem. "Zaznamenali jsme pět zpoždění do deseti minut, jednou jsme nebyli schopni obsloužit zastávku, protože silnice byla pokryta ledovkou. Lidé se ale přesunuli opodál na hlavní komunikaci, kde už to bylo bez problémů," sdělil obchodní ředitel firmy Karel Coufal.

ČSAD zaznamenalo i dvě zpoždění do 25 minut, jedno z nich způsobil autobus, který uvízl v okolí Milevska. "Vyhýbal se protijedoucímu vozidlu a uvízl ve sněhu na krajnici. Druhé zpoždění bylo způsobeno nesjízdností náměstí v Orlíku nad Vltavou, kde jsou kostky. Problém jsme řešili se starostou obce, aby se už neopakoval," dodal Coufal. V současnosti už silničáři uvedli silnice do lepšího stavu, ale podle Coufala se může při intenzivním sněžení kalamitní situace opakovat.