V kulturním domě se v sobotu odpoledne uskutečnil 6. ročník tanečního poháru Let's dance, jehož pořadatelem je TC Z. I. P. Kláry Humpálové Písek. Soutěže, kterou uváděla Lenka Kučerová, se zúčastnilo sedmadvacet klubů z celé republiky a diváci viděli maraton stovky choreografií.

Domácí zipáci byli velmi úspěšní. Čtyři choreografie získaly zlaté medaile (Kadeřnice, O Červené Karkulce, May be… a Let's jazz, jejímž autorem je zkušený choreograf Láďa Beran).

Odborná porota, ve které zasedli přední čeští choreografové Petr Šimek, Dana Gregorová a dále Bee a Methew, Václav Zach a Michaela Malinová, udělila zipákům dvě stříbrné (Džungle a We Love New York), a dvě bronzové (Game of Colors a Crazy Office), pohár poroty získala choreografie O Červené Karkulce a 5. místo dostal Comic.

Absolutním vítězem byli tanečníci z Dubí, pohár Lesů města Písku putoval ke Spiderům do Plzně a pohár Zipu porota předala třebíčským DIF. Rozdělovaly se i speciální ceny. Jedna zůstala doma v Zipu za novou choreografii Ondry Kubáčka ve stylu street dance Crazy Office.

„Byla to úžasná soutěž. Chtěla bych moc poděkovat všem spozorům a dalším, kteří jakkoliv pomohli, a také všem zipákům a rodičům, bez kterých by nebylo možné tak velkou akci uspořádat,“ zdůraznila Klára Humpálová.

 Soutěži přihlížela i delegace Mezinárodní taneční organizace ESDU v čele s viceprezidentkou Tatjanou Pagitz, která zde jednala o možnosti konání jedné z osmi evropských nominací na World Dance Master v chorvatské Poreči. Po všech jednáních padlo rozhodnutí: Nominace Czech Open 2011 se bude ve dnech 5. až 6. března příštího roku konat v Písku!