O šest parkovacích míst přijdou Písečané po rekonstrukci Prokopovy ulice. Ta by měla být dokončena, pokud bude dobré počasí, v půlce prosince.
„Kdo to vymyslel? V Písku je takhle málo parkovacích míst a tady postaví takový široký chodník. Kdo po něm bude chodit?“ ptal se muž, který ve středu ráno procházel staveništěm.

Nový chodník v Prokopově ulici je opravdu nezvykle široký.

Podle mluvčí Městských služeb Písek přijde město o šest parkovacích míst.

„V Prokopově ulici bude po rekonstrukci přibližně 40 parkovacích míst, z toho dvě místa pro invalidy. V prostoru křižovatky Tylovy ulice, Prokopovy a Komenského ulice bude zrušeno přibližně šest parkovacích stání z důvodu bezpečnosti,“ uvedla mluvčí Gareisová.

„V tomto prostoru bude vysazena zeleň a zřízen nový bezbariérový přechod pro chodce,“ dodala včera Lenka Gareisová. „Počítá se také s kompletní výměnou inženýrských sítí, tedy kanalizace a vodovodu včetně přípojek a teplovodního potrubí,“ uvedla před zahájením rekonstrukce Gareisová.

Ulice dostane i nové osvětlení. V posledních měsících se lidé museli často brodit potmě bahnem, takže tuto změnu určitě přivítají.

Rekonstrukce jedné z hlavních tepen města trvá od června a auta tak nemohou projíždět Jeronýmovou ulicí, musí jet kolem pošty Žižkovou ulicí.

Obyvatelé Jeronýmovy ulice se ale do svého bydliště dostanou i autem, protože tato ulice se změnila na obousměrnou.
Rekonstrukce ulice bude stát osmnáct milionů korun, provádí ji firma Strabag.