Ve Stehlovicích počítají, že vybudují travnaté sportoviště pro dospělé i děti.

„Záleží na dotaci, bez ní hřiště nepostavíme. Plánujeme, že by mohlo být hotové za dva roky,“ řekl třiapadesátiletý Václav Blažek, který je stehlovickým starostou nepřetržitě od roku 1993.

Plochu budoucího veřejného hřiště musejí řemeslníci zarovnat. „Budou to složité terénní úpravy. Je to na kopci, který v místě zarovnáme, což by mohlo stát zhruba dvě stě tisíc korun,“ vysvětlil Blažek.

Kousek od budoucího sportoviště obec vybudovala posezení s lavičkami a upravila zeleň a pořádá tam různé společenské akce.
„Přibude tam ještě srub, který jsme koupili z rekreačního střediska v Červené nad Vltavou. Museli jsme ho rozebrat, abychom ho převezli, a namontujeme ho na jaře,“ uvedl starosta Blažek.

Obec chce i v novém volebním období pokračovat ve výsadbě zeleně a rekonstrukci silnic. „Letos jsme žádné neopravili. Nedostali jsme dotaci z Programu obnovy venkova,“ připomněl Václav Blažek. Naopak díky příspěvku ministerstva životního prostředí Stehlovičtí vysázeli alej do Veselíčka čítající sto listnatých stromů.

Ve Stehlovicích se stejně jako v sousedních Jetěticích zabývají čistírnou odpadních vod. „Řešíme to přes Svazek obcí regionu Písecko. Ještě jsme o žádnou dotaci nežádali, ale mělo by jít o unijní grant,“ řekl Blažek. Na čističku by v obci bylo napojeno třicet dva domů.

Žádat o evropské peníze by měl svazek příští rok. Ve Stehlovicích žádnou dotaci z Unie letos nedostali. „Nezískali jsme peníze ani na rekultivaci skládky ani na odbahnění rybníka,“ vysvětlil Václav Blažek.

Jednou z jistot je pro příští rok ve Stehlovicích oslava hasičů. Sbor si připomene 125. výročí založení a při té příležitosti bude světit prapor, který mu věnovala obec. Jak řekl starosta, přesné datum oslavy určené ještě není. Mělo by to být v červnu nebo v červenci.