Starostou Mirovic bude další čtyři roky Zdeněk Bárta (SNK ED).

Na čtvrtečním ustavujícím zasedání ho patnáctičlenné zastupitelstvo ve veřejné volbě zvolilo téměř jednohlasně.

„Dostal jsem deset hlasů, sám jsem se hlasování zdržel,“ uvedl Bárta. Jeho protikandidátka Marie Hrdinová (KDU–ČSL) získala čtyři hlasy. Hrdinová pak neuspěla ani při volbě místostarosty, porazil ji Jiří Bílek (SNK ED).

Členy rady města budou z titulu své funkce právě starosta a místostarosta, za SNK ED pak ještě Antonín Suchan, za KDU–ČSL Marie Hrdinová a za KSČM Jiří Myšák.

„Žádnou koaliční smlouvu jsme neuzavírali, to se na vesnici nikdy nedělá. Ani oficiálně neuzavíráme žádnou koalici. Práce je dost a chceme se rozumně domluvit se všemi,“ poznamenal Bárta. Volby v Mirovicích vyhrálo SNK ED se sedmi mandáty, po čtyřech získali komunisté a lidovci.

Starostou zůstává i mirotický Milan Brunclík ze Sdružení nezávsilých kandidátů. Ve veřejné středeční volbě dostal 14 hlasů z možných patnácti.

„Zdržel jsem se hlasování,“ řekl Brunclík. Místostarostou se stal Ladislav Trejla (ODS), v radě zasednou i Václav Sladovník (ČSSD), Miroslav Procházka, který byl dvojkou na kandidátce SNK, a Radoslav Novák ze stejné kandidátky.

„V radě je zastoupení všech stran zvolených do zastupitelstva, to je dobrý základ pro další spolupráci,“ dodal Brunclík. V Miroticích vyhrálo volby Sdružení nezávislých kandidátů, druhá byla ODS, třetí ČSSD a jeden mandát získalo Mirotické sdružení nezávislých kandidátů.