Starostou města je Zdeněk Herout (ODS) a uvolněným místostarostou sociální demokrat Martin Třeštík.

Středeční ustavující zasedání v Milevsku žádné velké překvapení nepřineslo. Ve volbách vítězná ODS a druhá ČSSD patnáct minut před jeho začátkem podepsaly koaliční smlouvu, o obsazení postů tak bylo rozhodnuto.

Opoziční strany ve středu příliš odvahy neměly. Žádná z nich nevyslala člověka, který by bojoval o post místostarosty. Martin Třeštík z ČSSD to měl jednoduché. Během tajného hlasování mu jednadvacet zastupitelů dalo devatenáct hlasů.

Domluvu mezi občanskými a sociálními demokraty se pokoušela překonat pouze TOP 09. Bývalý zastupitel za ODS Lubomír Šrámek byl jediným protikandidátem Zdeňka Herouta na post starosty. Neuspěl. V tajné volbě dostal tři hlasy, Zdeněk Herout sedmnáct.

„Do volby o post starosty jsem šel proto, že jsem cítil velkou důvěru celého našeho týmu a dalších lidí z Milevska. Myslím, že mám dlouholeté zkušenosti s veřejnou správou. To moji kandidaturu podpořilo,“ uvedl Šrámek, který byl ve volbách jedničkou TOP 09.

Zdeněk Herout byl překvapen, že se o křeslo starosty neucházely další strany.

„Čekal jsem to také od Svobodných nebo KSČM. Myslel jsem si, že strany využijí šance ucházet se o hlasy zastupitelů. Byl jsem překvapený, že to neudělaly. Vidím v tom jejich jistou nedůslednost. Lídr kandidátky by měl mít přece ambici získat funkci,“ uvedl Zdeněk Herout.

Ve středu zastupitelé také rozhodli, že v radě bude mít tři zástupce ODS a čtyři ČSSD. Dva kandidáti TOP 09 potřebný počet hlasů nedostali.

Obsazení rady města Milevska
Zdeněk Herout (ODS), Martin Třeštík (ČSSD)
1. volba: Zdeněk Hobzek (ODS) (pro 15, proti 6)
2. volba: Ivana Stráská (ČSSD) (pro 17, proti 3, jeden hlas neplatný)
3. volba: Lubomír Šrámek (TOP 09) (pro 7 hlasů) x Martin Kupec (ODS) (pro 13 hlasů)
4. volba: L. Šrámek (pro 4 hlasy) x Vlasta Machartová (ČSSD) (pro 16 hlasů)
5. volba: Pavel Procházka (TOP 09) (pro 4 hlasy) x Václav Pavlečka (ČSSD) (pro 16 hlasů)