Členové místní skautské organizace připravují sbírku na pomoc lidem v nouzi. Občané mohou přinést: Letní a zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře a deky, hračky a sportovní potřeby. Dále látky (minimálně jeden čtverereční metr).

Z domácích potřeb nádobí bílé i černé, skleničky - vše nepoškozené. Součástí sbírky mohou být hygienické, toaletní a zdravotnické prostředky, prací a čisticí prostředky. Dále organizátoři sbírky uvítají nepoškozenou obuv.

„Z důvodu zpřísněných ekologických a jiných zákonů nemůžeme přijímat: televize, staré ledničky, poškozené sporáky, obnošenou obuv, elektroniku, nábytek, gauče, křesla s péry, matrace, silně znečistěný textil a jiné věci, které mohou být v rozporu se zákonem o odpadu. Dále staré lyže, jízdní kola a kočárky,“ připomněl za organizátory MUDr. Vratislav Němeček.

Sbírka se v Písku uskuteční v pátek 12. 1istopadu od 16.00 do 18. 00 hod. , v sobotu 13. 1istopadu od 8.00 do 10,45 hod.
V Milevsku v pátek od 16.00 do 18.00 hod., v sobotu zde sbírka nebude. V Protivíně pouze v pátek od 16.00 do 18.00 hod.

Skauti uvítají, když lidé přinesou věci přímo do vagonu na vlakovém nádraží v Písku. Dalšími sběrnými místy jsou Skautský dům pod Putimskou branou a Mírové nám. čp. 862 v Písku, Milevsku je to l. základní škola - skautská klubovna a v Protivíně skautská základna na Ostrově.

„Pokud možno balte své dary do pevných igelitových pytlů nebo krabic, aby vydržely transport po železnici,“ dodal Vratislav Němeček.

Dary budou převezeny do Diakonie Broumov, odkud budou postupně rozeslány do ústavů sociální péče, dětských domovů a dalších zařízení.