Ředitel Centra kultury Písek Ctirad Havel musel po čtyřiceti minutách představení vzhledem k indispozici herce Oldřicha Kaisera ukončit.

Představitel hlavní role ve hře Jeffrymu je šoufl přišel na jeviště evidentně se značným množstvím alkoholu v krvi. Mnoha divákům se zpočátku zdálo, že se tak skvěle vžil do role často opilého britského novináře Jeffryho Bernarda.

Jenomže po několika minutách mu rozumněli sotva diváci v prvních dvou třech řadách. Na jevišti bylo dlouhé minuty ticho, protože herec si zřejmě nemohl vzpomenout na text. Kolegové z divadla včetně dcery Karoliny se snažili pomoci, ale jejich snaha vyšla naprázdno.

Divákům došla trpělivost a žádali, aby Oldřich Kaiser mluvil nahlas nebo sám trapné představení ukončil. Místo omluvy však herec obecenstvo počastoval několika hrubými slovy, potom si sedl na barovou židličku a doslova ztuhnul.

„Velmi se všem divákům omlouvám a budeme s manažerem Divadla Ungelt jednat o náhradním představení,“ řekl Ctirad Havel. Reakce pražského divadla byla rychlá a jednoznačná.

Pro opakovanou nezpůsobilost Oldřicha Kaisera dostát svým závazkům Divadlo Ungelt ke dni 9. listopadu ukončilo s Oldřichem Kaiserem veškerou spolupráci.

„Mrzí mě, že problémy vyvrcholily právě v divadle v Písku, kde jsme hráli po slavnostním otevření a které se nám velmi líbí. Věřím ale, že Písečtí na nás nezanevřou,“ uvedl pro Písecký deník majitel a umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.