Nejvíce hlasů voličů (966) získal lídr ODS a starosta města Jaromír Hlaváč. Ten také byl na nedělním ustavujícím zasedání znovu zvolen uvolněným starostou Protivína s pěti tisíci obyvateli. Z dvaceti přítomných zastupitelů ho ve veřejné volbě podpořilo 14, dva byli proti a čtyři se zdrželi hlasování.

 Stejným poměrem hlasů byla neuvolněnou místostarostkou zvolena učitelka Věra Křištálová (KDU–ČSL). Žádné překvapení se nekonalo ani při volbě dalších členů rady a v čele města bude stejná koalice jako v minulém volebním období: ODS, KDU – ČSL a KSČM.

 Sdružení nezávislých kandidátů a TOP 09 sice předložily návrhy na starostu (Karel Jareš) a členy rady (Pavel Kozák, Jan Kolář a Miroslav Procházka). Ani jeden nezískal potřebný počet hlasů.

Radními se stali kandidáti koalice: Helena Vlachová (15 pro, 2 proti, 3 se zdrželi), David Polanský (15, 0, 5) a Jaroslav Řehoř (15, 0, 5) všichni ODS, Václav Šupitar (15, 0, 5) za KDU–ČSL a Dana Zoubková (17, 0, 3) za KSČM. V radě došlo tedy k jediné změně, kdy Miroslava Rychtáře nahradil David Polanský.

SNK s pěti mandáty zůstalo v opozici společně se Zemanovci (2 mandáty) a TOP 09 (1). „Stejně jako v uplynulém období se budeme snažit být konstruktivní opozicí a věřím že na věcech prospěšných pro město se dohodneme,“ uvedl Karel Jareš (SNK).

Starosta Jaromír Hlaváč pokládá za nejdůležitější v nejbližší době sestavení rozpočtu tak, aby město mohlo v příštím roce dobře fungovat. „Chceme stabilizovat rozpočet tak, aby i za čtyři roky mělo město stejnou výši dluhu jako nyní – osmnáct a půl milionu korun,“ dodal Hlaváč.