Pavel Kosík z Kostelce nad Vltavou svoji funkci uhájil. Ve středu ho zastupitelé opět zvolili starostou obce. Získal osm hlasů z celkových devíti.

Jasno mají i ve Stehlovicích. Starostou je stejně jako minulé období Václav Blažek.

Ve většině obcí na Milevsku o starostovi rozhodnou příští týden. Ustavující zasedání se v pondělí koná v Branicích a Zbelítově, ve středu v Milevsku, Sepekově či Božeticích a například ve čtvrtek v Hrejkovicích nebo Veselíčku.

Minimálně v jedné z jmenovaných vesnic bude jiný starosta. Ve Zbelítově se do zastupitelstva totiž nedostal současný starosta Karel Kothera. „Počítal jsem s tím, když jsem viděl, jaký je zájem kandidátů,“ uvedl důchodce Karel Kothera.

Naopak téměř rozhodnuto je v Branicích. Starostou opět bude Stanislav Češka. „Jsem jediným kandidátem na funkci starosty,“ vysvětlil Stanislav Češka, který je starostou čtyři roky.

Stanislav Češka získal v komunálních volbách nejvíce hlasů a KSČM, za kterou kandidoval, má v zastupitelstvu čtyři mandáty z celkových sedmi.

V Božeticích rozhodnou v polovině příštího týdne. „Zatím jsem jediným kandidátem. Uvidíme ve středu,“ řekl v pátek Jaroslav Kofroň. Starostu v Božeticích dělá už osmnáct let.

V Kovářově stejně jako v Chyškách nového starostu zastupitelé ještě nevolili. V Kovářově je zasedání zítra od 17 hodin a v Chyškách v pondělí od 18 hodin.

„Já se o post starosty budu ucházet. Kdo je další, nevím“ uvedl chyšecký starosta Miroslav Maksa, který končí druhé funkční období.