Ustavující schůze nového zastupitelstva se uskuteční v pátek 12. listopadu od 19 hodin ve Staré hospodě.

„Občané z připojených obcí Velké Nepodřice, Oldřichov a Malé Nepodřice mohou využít svozového autobusu,“ připomněl dosavadní starosta Vladimír Šareš. Ten v novém funkčním období zůstane řadovým členem zastupitelstva, na starostu kandidovat nebude.

V novém dobevském zastupitelstvu je devět bezpartijních, kteří kandidovali jako nezávislí, a dále dva členové KSČM. Kromě uvolněného starosty zvolí zastupitelé také neuvolněného místostarostu.

V Čížové, Jihočeské vesnici roku 2010, se zastupitelé sejdou na veřejné ustavujícím zasedání 15. listopadu. V patnáctičlenném zastupitelstvu je devět nezávislých kandidátů, čtyři sociální demokraté, jeden za SNK ED a jeden za TOP 09. Nejvíce hlasů voličů, 341, získal dosavadní starosta Roman Čarek. Na tento post však už znovu nekandiduje.

„Byl jsem starostou už čtrnáct let a tak je, myslím, na čase uvolnit místo někomu jinému s novou invencí. V práci pro obec bych však rád pokračoval jako neuvolněný místostarosta, pokud budu zvolen,“ uvedl Roman Čarek.

Nejžhavějším kandidátem na starostu Čížové je čtyřiačtyřicetiletý Tomáš Korejs (SNK ED), který dosud pracuje jako vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Milevsku.

V Protivíně se ustavující zasedání zastupitelstva koná v neděli 7. listopadu od 16 hodin v kinosále městského kulturního střediska. Koalici zde vytvořili zastupitelé zvolení za ODS, KDU–ČSL a KSČM.

V čele města by měl opět stanout dosavadní starosta Jaromír Hlaváč (ODS), který získal nejvíce hlasů.