Uplynulou zimní sezonu, kdy poprvé odpovědnost za schůdnost chodníků a sjízdnost místních komunikací převzaly obce, provázely četné stížnosti obyvatel na práci městských služeb i přístup města.

„Podle mého názoru jsme nic nezanedbali. Za stejné peníze jako rok před tím jsme museli zajistit větší rozsah prací. Proto bylo nutné vypustit některé chodníky a na druhé straně uklízet nové trasy. Obyvatelé i návštěvníci města měli možnost se dostat do jednotlivých lokalit, uvnitř těchto lokalit to však bylo horší,“ uvedl včera ředitel Městských služeb Písek (MSP) Josef Hrádek.

Vloni MSP dostaly na zimní údržbu 3,7 milionu korun, letos o půl milionu více. Na základě připomínek a požadavků obyvatel rozšířily úklid chodníků a komunikací především na sídlištích Jih, Portyč a Hradiště, aby tak zmírnily dopad povětrnostních podmínek.

„Využíváme dvou technologií. Chemický posyp na průtazích městem, které jsme převzaly od Správy a údržby silnic. Jde o ulice Nádražní, Budějovickou, Budovcovu, Purkyňovu, Zeyerovu, Harantovu a část Hradišťské. V centru sypeme inertní materiály, chemické prostředky jen výjimečně po konzultaci s odborem životního prostředí městského úřadu,“ připomněl Josef Hrádek.

MSP Písek mají k dispozici dva velké a čtyři malé sypače, dva traktory s radlicí, dva čelní nakladače a dva malotraktory. O ruční úklid autobusových zastávek, schodišť, přejezdů a menších chodníků se bude starat deset zaměstnanců MSP, dalších deset bude k dispozici z úřadu práce. K zimní údržbě komunikací se ještě vrátíme.