Od středečního večera má Písek oficiálně radniční koalici. V OtavAreně podepsali smlouvu zástupci ČSSD, ODS a VPM.

Co říkáte na budoucího starostu? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

Podle budoucího starosty Ondřeje Veselého je základem do čtyř let vládnutí vzájemná důvěra. "Myslím, že si rozumíme i jako osobnosti," řekl Veselý po podpisu smlouvy.

Smlouvu, která má šest stran textu a jednu stranu přílohy, podepsali za ODS současný starosta Miroslav Sládek a za VPM Vojtěch Bubník. Body smlouvy jsou spíše obecného charakteru jako "otevřené vedení města s co nejvyšším přístupem občanů k informacím a výstupům."

Smlouvu najdete ZDE, podpisy lídrů stran ZDE.

Podle Veselého je za tímto bodem skryto třeba posunutí zasedání zastupitelstva. "Lidé často nemohou chodit na zasedání v deset dopoledne, myslím si, že rozumný čas by byl tak tři odpoledne," vysvětlil Veselý.

Starostou by měl být na nedělním zasedání, které začíná v 15 hodin v Centru kultury Písek, zvolen Ondřej Veselý (ČSSD), místostarosty Vojtěch Bubník a Hana Rambousová (oba VPM). ODS se spokojila s dvěma místy v devítičlenné radě. ČSSD zde bude mít pět členů, VPM stejně jako ODS dva.

"Bylo třeba respektovat sílu vítěze. ČSSD vyhrála a předložila nám určité podmínky. Jak je vidět z podpisu smlouvy, podmínky jsme přijali," řekl vyjednavač občanských demokratů Miroslav Sládek.