O post starosty i obou místostarostů je v Milevsku boj. I kvůli tomu ztroskotávají jednání o budoucí koalici.
„ČSSD se cítí vítězem voleb a chce funkci starosty, my se také cítíme vítězi voleb a také chceme obsadit post starosty,“ popsal starosta Zdeněk Herout (ODS), proč jednání s ČSSD zatím u konce nejsou.  „S ČSSD se sejdeme ve středu,“ představil nejbližší termín schůzky starosta Herout.
Jak doplnil, podoba koalice je otevřená. „Mohla by být ODS a ČSSD. Řekli to sami občané. Máme zastupitelskou demokracii. V koalici s ČSSD jsme už byli,“ dodal Zdeněk Herout.
Pro ČSSD není podle lídra Martina Třeštíka křeslo starosty absolutní prioritou. „Zatím o něm uvažujeme,“ uvedl včera Martin Třeštík.
Jak řekl starosta Herout, většina uskupení má zájem o funkci místostarosty. „Se Svobodnými jsme dohovořili. Jejich lídr Miroslav Doubek jedná i za Věci veřejné a obě strany chtějí post místostarosty. Stejně tak TOP 09,“ uvedl Zdeněk Herout. Jak uzavřel, ODS je připravena odejít do opozice.
O tom, kdo bude milevským starostou, rozhodne jednadvacetičlenné zastupitelstvo příští středu. Zasedání začíná v 17 hodin a uskuteční se v domě kultury.