Milevští zastupitelé byli ve středu štědří. Na posledním zasedání před komunálními volbami jednoznačně odsouhlasili peníze pro hokejisty i fotbalisty. Nový hokejový oddíl HC Milevsko 2010 získá od města 1,033 milionu korun a FC ZVVZ čtvrt milionu.

„Fotbalovému klubu jsme pro letošní rok předběžně schválili dotaci milion padesát tisíc korun na sportovní činnost. Podle jeho předpokladů to stačit nebude. Fotbalisté počítají s navýšením nákladů na nájem sportovních ploch pro mládež o 250 tisíc korun,“ vysvětlil předkladatel návrhu Michal Polanecký.

Dále řekl, že je potřeba návrh podpořit.

„V případě, že dotaci nenavýšíme, bude muset klub, který zažívá boom mládeže a má více členů, omezovat tréninky na městských sportovištích. Samozřejmě je to neomlouvá, částku si měli rozvrhnout podle schválené výše dotace, ale považujeme za lepší, když jsou sportoviště využívaná a peníze za jejich pronájem jdou do městské společnosti SPOS,“ doplnil místostarosta Polanecký.

Místostarosta Václav Pavlečka dodal, že všechny peníze, které město dá fotbalistům, budou ‚prosportovány’ na jeho sportovištích, a tak se vrátí. „Tato mimořádná dotace není určena na nákup dresů nebo dalšího vybavení,“ řekl Pavlečka.

Protivín: dvě stě tisíc pro FK Protivín, po 40 tisících pro Milenovice a Krč a pro TJ Platan Protivín (ženy) 15 tisíc korun (rok 2010)
Písek: pro FC Písek 339 590 korun (k 9.9. 2010)


Město podpořilo i hokejisty, kteří žádali o dotaci v červnu. Nový klub získal od města přes milion korun.

„Bez dotace bychom se určitě neobešli. Peníze jsou určeny na pronájem ledu jak pro mládež, tak i pro dospělé. Za led tedy platit nebudeme,“ řekl viceprezident HC Milevsko 2010 Stanislav Kázecký a nechtěl komentovat, jaký bude rozpočet klubu v jeho první sezoně.

HC Milevsko 2010 se začal utvářet loni, kdy vyšlo najevo, že HC ZVVZ dluží několik milionů a není schopen platit své závazky.