„V pondělí bude na lesovně poslední kontrolní den, pak bude následovat technická přejímka. Stavebníci mají stavbu dokončit do 15. září, což by se mělo povést,“ uvedl Petr Matoušek z odboru rozvoje, investic a majetku města Městského úřadu v Písku.

„Firma Kočí se subdodavateli už dokončují pouze drobné venkovní úpravy, pracuje se takzvaně už jen na krásu,“ doplnil Matoušek.

Jednatel Lesů města Písku (LMP) Václav Zámečník nechce odhadovat, kdy se LMP nastěhují do nové lesovny. „Jsou tam holé zdi, budovu bude třeba vybavit, což také nějakou dobu zabere. Záleží čistě na rozhodnutí města,“ řekl Zámečník.

Cena za lesovnu, která by měla dosáhnout dvaceti milionů korun, se podle Matouška měnit nebude. „Pokud vím, museli dělníci udělat změny v zateplení budovy, ale ty se do celkové ceny nepromítly,“ doplnil Matoušek.

Budova bude vybavena tepelnými čerpadly. „Náklady na její provoz tedy nebudou vysoké, samozřejmě bude ale třeba mít i další možnosti vytápění,“ doplnil Matoušek.

Původně měla být lesovna hotová už koncem května, kvůli neobvykle dlouhé zimě požádala stavební firma Kočí město o prodloužení termínu dokončení o dva měsíce. Ani ten nakonec nedodržela.

„Firma to zdůvodnila krajně nepříznivými klimatickými podmínkami zimy, s kterými nikdo nepočítal,“ doplnil Matoušek. „Zdržela nás mimořádně dlouhá zima a vytrvalé jarní srážky. Za mokra se dřevostavba montovat nedá. Teď už stíháme,“ ujišťuje stavitel firmy Kočí František Mašek.

Unikátní stavbu, která má jak své příznivce, tak i hodně kritiků, navrhl architekt Martin Rajniš, který vytvořil mimo jiné projekt Nové poštovny na nejvyšší hoře České republiky Sněžce. V lesovně by mělo být nejen sídlo Lesů města Písku, ale i informační centrum sloužící návštěvníkům Písecka.