Ulice U Vodárny zahrnuje v podstatě pouze čtyři objekty za železniční tratí pod hradišťským vrchem: Vodárnu, podle které má jméno a o jejíž historii jste si mohli přečíst minulou sobotu. Dále jsou to dvě starší vily pocházející z let 1926 a 1933 a největším objektem je areál Jitexu.

 Vodárna zde stojí od začátku minulého století a před ní zde ještě byl od roku 1830 železářský hamr Ondřeje Steinera, tehdy jediný v Písku. Dalším vlastníkem byl od roku 1859 V. Jílek. Ten ale o sedm let později hamr prodal městu, které tak získalo pozemek pro budoucí vodárnu.

O zhruba půlstoletí je mladší pletařský kombinát Jitex, který byl založen 3. října 1949 a navázal na tradici textilní výroby v regionu.
Textilní manufaktury vznikaly kolem poloviny 19. století především v Portyči. Tato čtvrť na levém břehu Otavy byla tehdy i v letech pozdějších dostatečným zdrojem levých pracovních sil. K prvním textilním manufakturám se v roce 1896 přidala továrna na fezy. Ta se později přejmenovala na Pletařské závody Písek a po sloučení s Jitexem její objekty sloužily také jako sklady pletařských výrobků.

Haly nové textilní továrny se začaly stavět na zelené louce a postupně sem byla převáděna výroba ze západočeské Tosty Aš, která také byla investorem stavby.
Krátce po otevření fabriky a jejím sloučením s dalším textilním závodem Elastic bylo v Jitexu na výrobě pleteného zboží zaměstnáno 1200 lidí. V dalších letech se rozrůstal nejen základní závod v Písku, ale také pobočné závody v Rožmitále pod Třemšínem, Českém Krumlově, Bechyni, Nezdicích, Katovicích, Horažďovicích, Plánici, Nepomuku a Českých Budějovicích. Postaven byl nový závod v Milevsku a Jitex se rozšířil také do Mirovic. S víc než čtyřmi tisíci pracovníků byl jedním z největších zaměstnavatelů na jihu Čech.

Hlavní výrobní sortiment Jitexu představovaly pletené výrobky z bavlněných a směsových úpletů, dětské, dámské a pánské vrchní ošacení, dětské a dámské prádlo a pánské košile.

Jitex měl společně s dalšími pletařskými podniky vlastní velkoprodejnu na Alšově náměstí v Písku, která byla cílem mnoha zvláště předvánočních nákupních zájezdů lidí z celé republiky.

Po privatizaci podniku byly postupně zrušeny všechny pobočné závody, dnes Jitex vyrábí pouze v Písku a zaměstnává zhruba stovku lidí.
V areálu Jitexu mají sídlo různé firmy a společnosti a část má pro své různorodé aktivity pronajaté Taneční centrum Z. I.P.