Řidiči zde velmi často jezdí příliš rychle.

Prokázal to i radar. Ten byl byl ve Velké téměř celé prázdniny a zaznamenal, že pouhá dvacet čtyři procenta vozidel jela v souladu s předpisy. „Čtyřicet procent přesáhlo v obci rychlost 70 kilometrů za hodinu,“ upozornil místostarosta Michal Polanecký, který má na starosti městskou policii.

Policisté ale s častějšími kontrolami nepočítají. „Do místní působnosti dopravní policie spadá celý písecký okres. Prioritou pro měření rychlosti jsou silnice první třídy a nehodová místa. U části Velká jde o silnici druhé třídy a nejedná se o nehodové místo,“ vysvětlila písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová. „Policisté zde budou i nadále měřit příležitostně,“ dodala mluvčí Kamila Ingrišová.

A doplnila, že po splnění podmínek zde rychlost může měřit i městská policie.„Ve Velké měřit můžeme. Minulý měsíc jsme tam byli dvakrát a všichni řidiči jeli v souladu s předpisy. Všichni jedou předpisově, když vidí ceduli upozorňující na měření. Ceduli tam musíme dávat, nařizuje nám to zákon. Ale jakmile si vše zabalíme a provoz jen pozorujeme, řidiči opět jezdí vyšší rychlostí,“ zhodnotil velitel Městské policie Milevsko Jan Krlín.

Podle něj by bylo řešením, kdyby strážníci nemuseli osazovat cedule. Podle místních obyvatel radar ve Velké pomohl a doufají, že se tam vrátí.