Režisér F. A. Brabec se svým týmem obsadil v pondělí Písek. Téměř měsíc tady bude natáčet 3D film V peřinách v hlavní roli s Lucií Bílou. Alšovo náměstí je tak částečně uzavřeno pro automobily, což některým řidičům vadí.

Jste rádi, že se v Písku natáčí film V peřinách? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

„V Písku není kde zaparkovat normálně, teď je to ještě horší. Proč auta filmařů neparkují někde jinde?“ rozčílil se Vítězslav Punčochář z Písku, který včera hledal v centru města parkovací místo.

„Samozřejmě, že lidé se natáčením cítí být omezení, my se snažíme jim znepříjemňovat život co nejméně,“ uvedla produkční filmu Šárka Střelková.

„Jsem původem z Písku a myslím si, že parkování tu není až tak velký problém. Do centra se dá bez problémů dostat ze všech stran pěšky. Navíc se dá parkovat ve všech okolních ulicích. Pamatuji si také dobu, kdy na náměstí nebylo jediné auto,“ doplnila produkční.

„Určitě nechceme nějak lidi naštvat, ale film se bohužel musí točit tak, aby nám lidé v moderním oblečení nechodili do záběrů nebo moderní auta přejížděla v pozadí,“ informovala Šárka Střelková.

V úterý budou filmaři stavět dekorace na místě zbouraného domu na Havlíčkově náměstí tak, aby prázdný prostor mezi domy nerušil vhodné pozadí obrazu. Stavba by ale neměla omezit pohyb lidí po městě.

Podle Střelkové není Písek příliš zvyklý na natáčení filmů, proto lidé někdy nechápou, co se na ulicích děje a o co je filmaři žádají.

„Ochranka jim musí vysvětlovat, co po nich chce, proč nemohou jít do záběru. Snažíme se lidem dávat dostatek informací. Nejlepší by bylo, kdyby si lidé naplánovali svůj program tak, aby do míst, kde se natáčí, nemuseli chodit. Doufám, že to Písečáci pochopí, vždyť film udělá jejich městu dobrou reklamu,“ tvrdila Střelková.

Na filmu V peřinách se bude během natáčení v Písku podílet asi 150 lidí.