„Pak nám trochu zkomplikoval plány termínem voleb prezident Václav Klaus. Poslední dobou tak běháme jen kolem voleb a oslav,“ poznamenal starosta Podolí I Vladislav Michal.

Průběh oslav by však volby neměly nijak ovlivnit. „Do volební komise se nám podařilo dostat lidi odjinud, pouze jediný člen je z Podolí I,“ podotkl Vladislav Michal.

Starosti Podolským dělá nejen kvůli oslavám i zvýšený provoz na silnici, která prochází obcí. Po té vede již několik týdnů objížďka pro kamionovou dopravu kvůli uzavřenému Žďákovskému mostu.

„Zvýšení dopravní zátěže jsme zaznamenali velmi výrazně. Kvůli kamionům se třesou a praskají zdi domů, při hustém provozu je problém přejít silnici. Nejvíc nás na tom ale štve fakt, že nikdo neví, kdy uzavírka skončí. Že se jedná o dopravní omezení na neurčito,“ povzdychl si Vladislav Michal.

Oprava Žďákovského mostu přijde na více než 400 milionů korun, které Ředitelství silnic a dálnic nemá, na mostě se tedy nepracuje.

Podolští se v sobotu plánují vydat průvodem od obecního úřadu směrem ke kapličce – tedy po hlavním silničním tahu.

„Jsme domluveni s dopravní policií, která musí u akce asistovat. Ve hře jsou dvě varianty cesty průvodu. Půjdeme buď po hlavní silnici, nebo ji pouze přejdeme a vezmeme to takříkajíc zadem,“ doplnil starosta obce.