Ačkoliv filmový štáb bude mít velké množství vybavení, samotných obyvatel Písku by se jeho práce neměla příliš dotknout.

„Zatím máme jen hrubý rozpis toho, kde se budou filmaři pohybovat. Záleží hodně na počasí. Přesný plán natáčení musí dodat tři dny předem jak městskému úřadu, tak i do infocentra, hasičům či záchranné službě,“ uvedla Ilona Žižková z odboru dopravy Městského úřadu v Písku.

Filmaři budou během měsíce pobytu v Písku natáčet jak na Alšově náměstí v bývalé škole, u základní umělecké školy, okolo kostela Narození Panny Matrie tak i v Palackého sadech nebo na Havlíčkově náměstí či u hřebčince.

„Film je situován do padesátých let, takže při natáčení si budeme muset dávat pozor, aby v záběrech nebyla moderní auta, budeme i zdobit domy květinami,“ řekl Jakub Mertl z filmového štábu.

Na Havlíčkově náměstí, kde se budou herci pohybovat od 16. června, budou filmaři zastavovat i dopravu.

„Během ostrých záběrů bude zastavena jak automobilová, tak i pěší doprava. Nebude to nikdy trvat dlouho,“ ujistil Mertl.

„O omezeních se lidé dozví včas, budou je informovat dopravní značky,“ doplnil Mertl.

Během městských slavností se štáb přesune do ateliérů písecké filmové školy. Kromě dopravních komplikací přinese natáčení Písku i peníze. „Za pronájem zaplatí filmaři 71 800 korun,“ řekla Jana Adamová z odboru rozvoje, investic a majetku města Městského úřadu v Písku.

Lucie Bílá, Karel Roden, Jiří Mádl nebo Eliška Balzerová, to jsou hlavní hvědy filmu V peřinách, který začne již v pondělí natáčet v kulisách Písku režisér F. A. Brabec. Na Havlíčkově náměstí budou muset filmaři na místě zbouraného domu vystavět kulisy, aby mezera nepůsobila rušivě. „Zásadní roli v našem filmu sehrává specifická, lehce nostalgická atmosféra. Jen v takové se totiž může odehrávat příběh na pomezí snů, pohádky a reality. Pod dlouhém hledání se nám ta pravá místa podařilo nalézt právě ve vašem malebném městě,“ uvádí Jakub Mertl z filmového štábu. Na filmu se bude podílet štáb šedesáti lidí, dalšími účastníky budou dělníci či komparz. „Celkem to bude asi 150 lidí,“ počítá Mertl.