Rozhodla o tom jednání představitelů obou klubů.

Do Milevska se po půlroce vrací třetí nejvyšší soutěž Česka.

„Milevsko mělo enormní zájem druhou ligu hrát. Za přenechání práv pro tuto soutěž po něm nemůžeme podle stanov svazu ledního hokeje požadovat peníze,“ uvedl předseda božetického oddílu Luboš Stejskal.

Božetické plameny se v příští sezoně pokusí z krajského přeboru postoupit a vybojovat tak druhou ligu. Proč tedy božetičtí hokejisté nechtěli postoupit už letos?

„Jednání svazu o našem protestu proti postupu Světlé nad Sázavou trvala dva měsíce. Kdybychom se už v březnu dozvěděli, že naše stížnost je oprávněná, začali bychom si shánět sponzory na zajištění druhé ligy,“ vysvětlil Luboš Stejskal. Jak doplnil, s milevských klubem budou Božetičtí jednat o rozšíření spolupráce.

Současný hokejový milevský klub se začal vytvářet v loňském roce. Tehdy se ukázalo, že HC ZVVZ Milevsko, s.r.o., dluží věřitelům více než čtyři miliony korun a není schopen platit své závazky.

I proto lední svaz hokeje vyloučil v listopadu dospělý tým z druhé ligy. Klub upadl do insolvence.

Insolvenční řízení ovlivňuje chod nového klubu, v jehož čele je prezident Mojmír Šatava a viceprezident Stanislav Kázecký. „Jednáme se správcem konkurzní podstaty, zda jsou hráči stále ‚majetkem’ HC ZVVZ Milevsko,“ vysvětlil Stanislav Kázecký.

Pokud by tomu tak bylo, hokejisté by za nový klub nemohli hrát.