První čast v úseku od Sv. Václava po most Fráni Šrámka byla vybudována už v loňském roce. Se zahájením druhé části se čekalo na ukončení majetkoprávního vypořádání se Správou železniční dopravní cesty, která je majitelem pozemku pod dráhou.

Výběrové řízení na druhou etapu, která bude stát více než tři miliony korun, vyhrála společnost Strabag.

„V této části bude dokončena stezka pod mostem Fráni Šrámka k loděnici a komunikaci u tenisové haly. Součástí je vybudování bezbariérové rampy a schodiště na chodník vedoucí po mostě Fráni Šrámka,“ informovala tisková mluvčí Městských služeb Písek Lenka Gareisová.

Městské služby připravují ještě další stezku pro pěší, cyklisty a in–line bruslaře. Jde o třetí etapu Otavské cyklostezky. Bude tři metry široká a povede od lávky u sídliště Portyč k Jiráskovu mostu. Předpokládané náklady jsou kolem dvanácti milionů korun.

Ze Státního fondu dopravní infrastruktury dostane město 75 procent uznatelných nákladů, nejvýše však deset milionů korun.

Síť cyklostezek se dále rozšíří o příměstskou sportovně turistickou stezku. Její první etapa povede z Písku do Smrkovic a bude stát kolem deseti milionů korun. V dalším období se počítá s pokračováním této sportovně turistické stezky směrem na Semice a následně zpět do Písku.