Opravy silnic a mostů komplikují dopravu na Písecku.

V Miroticích opravuje už od dubna Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS) most přes řeku Lomnici. „Jsou to dva mostky hned za sebou, přes ně vede silnice 3. třídy a oba opravujeme,“ potvrdil ředitel SÚS Písek Jaroslav Kozák.

„S touto rekonstrukcí souvisí změny v jízdních řádech a dočasný zákaz zastavení na náměstí Mikoláše Alše. Zastávky soukromých dopravců zůstávají beze změn,“ řekl starosta města Milan Brunclík. Oprava mostu skončí až v červenci.

Kromě toho město Mirotice letos chystá opravy komunikací v několika místních částech, na které dostalo dotaci.

I dvacet minut čekají řidiči na semaforech u mostu v Protivíně. Ten totiž dělníci až do června opravují. Během posledních deseti let jde už o třetí rekonstrukci.

„Již několikátá uzavírka během posledních let nám komplikuje život. Nechápu, proč tento most neustále opravují. Před několika lety prošel generálkou a nyní jsou na něm opět dělníci. Důvodem má být nevhodně zvolená technologie dilatací. To mě jako technika téměř z oboru zvedá ze židle. To máme tolik veřejných prostředků?“ rozčiluje se Jan Jelínek z Protivína. Opravy silnic prvních tříd na Písecku dokončuje SÚS.

„Během tohoto a příštího týdne bychom měli dokončit opravy výtluků na silnicích prvních tříd z Písku do Bernartic, směrem na Prahu u Čimelic a v úseku z Letů do Milevska,“ sdělil Kozák.

„Pak se zaměříme na silnice druhé a třetí třídy. Silnice opravujeme jak s pomocí fréz, tak i emulze, která opravené místo uzavírá tak, aby se do něj nedostala voda, která asfalt poškozuje,“ řekl ředitel píseckého závodu Jaroslav Kozák. Na některých úsecích budou nutné velkoplošné úpravy, které však nedělá SÚS.

Od soboty by měl být uzavřen Nový most v Písku, jehož oprava se zdržela kvůli problémům s dotacemi z Regionálního operačního programu. „Je vydáno povolení k uzavírce mostu od soboty do konce roku. Uvidíme, jestli to stavební firma stihne,“ vysvětlil Kozák.

Na opravy silnic 2. a 3. třídy po letošní zimě má SÚS Písek stejně peněz jako v loňském roce, tedy více než pět milionů korun.