Nejmodernější zvuk z kin z celé republiky návštěvníkům v milevském kině Bios eM zřejmě nestačí.

Podle výsledků měsíční ankety by chtěli sledovat filmy v 3D projekci.

Šest set dvacet tři lidí odevzdalo lístek s kladnou odpovědí, pouhých osm se zápornou.

„Chtěla bych v Milevsku 3D kino, zhlédnutí Avataru bylo opravdový zážitek a navíc v kině bylo úplně plno. Ne jako běžně,“ zhodnotila studentka Petra z Milevska.

V dubnu Bios eM promítalo díky zapůjčenému zařízení trojrozměrné filmy. Dubnový výtěžek byl oproti měsíci březnu, kdy filmy v 3D nepromítalo, více než šestinásobný.

Jak řekl správce kina Bios eM Jan Švejda, do Milevska díky tomu přijížděli i lidé z Písku.

„Myslím si, že odkládat nákup zařízení na promítaní ve 3D je jako jet rallye Šumava wartburgem,“ uvedl na středečním zasedání milevských zastupitelů Švejda.

Nákup zařízení za 770 tisíc korun nyní ale nemá nadpoloviční podporu zastupitelů ani radních. Jak vysvětlil místostarosta Michal Polanecký, potřeba je jedenáct kladných hlasů zastupitelů nebo čtyř radních.

Proti je například místostarosta Václav Pavlečka (ČSSD), který pro městský zpravodaj řekl: „Prioritou letošního roku je dokončení bazénu. Sledování filmů ve 3D projekci je jistě zážitek, ale nejsem přesvědčený o tom, že bychom toto promítací zařízení měli z rozpočtu města pořizovat.“

Další zastupitel Martin Třeštík (ČSSD) pro Milevský zpravodaj řekl, že v jiné situaci by nákup podpořil. „Ale je tu bohužel mnoho jiných naléhavějších potřeb,“ vysvětlil Třeštík.