Základní škola Edvarda Beneše Písek má počítačů dost, přesto by chtěla získat další.

„Myslím, že jsme na tom celkem dobře. Máme dvě hojně využívané učebny, do každé z nich se vejde dvacet pět žáků a na každého připadá jeden počítač. Počítače jsou i v kabinetech učitelů, máme i dobré připojení k internetu,“ řekla ředitelka školy Eva Vanžurová.

„Vlastníme i několik interaktivních tabulí, které se snažíme využívat co nejvíce, myslíme si, že jsou to skvělé pomůcky. Na podzim vypracuje škola projekty a budeme se snažit získat jak nové tabule, tak i počítače,“ doplnila Vanžurová. Novou techniku by určitě uvítala škola v Záhoří.

„Naše počítačová učebna je pět let stará a některé počítače v ní i starší. Máme jich patnáct plus několik ve třídách. Na nich jsou běžné výukové aplikace, ale připojení k internetu ne. Samozřejmě bychom potřebovali lepší,“ vysvětlila ředitelka školy Martina Maternová.

ZŠ Záhoří bude žádat o peníze právě na vybavení výpočetní technikou. Šest až osm let, to je průměrné stáří počítačů na ZŠ J. K. Tyla v Písku.

„Kdysi byla naše škola podle ministerstva převybavená, dneska už to ale neplatí, všechno stárne,“ řekl ředitel školy Jaromír Hladký.

„Pro výuku nám naše vybavení dostačuje, počítače jsou i ve třídách, v družině nebo v knihovně, celkově kolem stovky počítačů. Ve škole máme vlastní síť, částečně bezdrátovou. Snažíme se z různých grantů kupovat notebooky pro učitele. Máme šest interaktivních tabulí a učitelé s nimi chtějí pracovat. Potřebujeme, aby byli mobilní. Čekáme, až bude ministerstvo rozdělovat školám evropské peníze, za ně bychom mohli nějaké vybavení také koupit,“ doplnil Hladký.

Dvě interaktivní tabule by měla dostat Základní škola Mirotice.

„Nevíme, jak se přidělování rozběhne, ale chtěli bychom je. Zatím nemáme žádnou. V minulém roce jsme novými počítači vybavovali jednu ze dvou počítačových učeben, letos vybavíme druhou. Počítače nebudou ale úplně nové,“ sdělila zástupkyně ředitele Jana Trázníková.