Břišní tanečnice, ukázka aerobiku, tenisu a nohejbalový turnaj. Tak vypadal „zátěžový test“ nového sportovního areálu při jeho otevření.


„Povrch je krásně měkký, jen nesmí být mokrý, protože pak to dost klouže,“ poznamenal Václav Posavád, který hřiště osychající po nočním dešti vyzkoušel v sobotu při nohejbalu. „Mám tady ve vsi chalupu. Hřiště je užitečné, člověk se musí hýbat, jinak by se jednou nezvednul z postele,“ podotkl pětašedesátiletý nohejbalista.


Areál tvoří víceúčelové hřiště s umělým povrchem, travnatá plocha na malou kopanou, šatny, pergola a umělé osvětlení. „Letos bychom rádi ještě brigádnicky upravili povrch travnatého hřiště na fotbal. Plochu obložíme dřevěnými fošnami a nylonovými sítěmi, aby se oddělil tenis od fotbalu a neničilo se oplocení celého areálu. Pak tady budou hrát malou kopanou děti i dospělí,“ popisuje místostarosta obce Josef Jouja. Vybavení sportoviště ještě doplní stolní tenis.


Horosedly na vybudování sportoviště získaly 1,5 milionu korun z ministerstva financí, část pokryla dotace za zisk Zelené stuhy za ochranu životního prostředí a zbytek šel z obecního rozpočtu. „Hodnota areálu je asi 2,5 až tři miliony korun. Stálo by to více, velkou část prací jsme si dělali sami,“ uvedl Jouja.

Místostarosta se nebojí, že by sportoviště nebyla využívaná. „Horosedly mají polovinu chalupářů. O víkendu je u nás spoustu dětí. Jezdí sem i lidé z kilometr vzdálených Mirovic,“ říká Josef Jouja.

Svého „areálu“ by se ještě letos měly dočkat i menší děti. „V plánu máme hřiště Na Paloukách. Bude tam fotbalová branka a hrací prvky. S pískovištěm nepočítáme. To má na vsi každý doma. Hřiště by mělo být hotové ještě letos, zastupitelé již schválili uvolnění peněz z rozpočtu,“ doplnil Josef Jouja.