Třetího ročníku akce se zúčastnilo přes pět set motorkářů.Páter Jakub Berka, který je sám fanda do motorek a řidičský průkaz vlastní jak na motocykl, tak na auto, požehnal po modlitbě všem motorkářům osobně a popřál každému šťastnou jízdu.

Každý motocyklista dostal i obrázek svatého Kryštofa,který je patronem poutníků. Motorkáři se pak rozjeli do okolí.

Tři desítky dopravních nehod, ve kterých je zapleten motocyklista, ročně řeší policisté v regionu. Bohužel mezi nimi nechybí ani nehody smrtelné. „Nejčastější příčinou dopravních nehod u silných motocyklů je nesprávný způsob jízdy a rychlost,“ zdůraznila policejní mluvčí Kamila Ingrišová. Na sobotní akci policisté bedlivě dohlíželi.

„Nehodu jsem zatím neměla, ale už mi motorka třikrát spadla, když stála,“ říká s úsměvem Ivana Javůrková z Č. Budějovic, která přijela do Milevska na žehnání letos poprvéna sportovní Yamaze Thundercat.

Policisté se i letos zaměří na kontroly motorkářů. „Loni byli nasazeni policisté na motocyklech, klasické auto hlídky i podpora ze vzduchu v podobě policejního vrtulníku při akci moto nebe. Podobná akce se bude zřejmě konat i letos,“ zdůraznila Kamila Ingrišová.

Mezi motorkáři nejvyhledávanější trasu na Písecku patří silnice II/159 z Nového Dvora na Týna nad Vltavou.Jde o trasu, kde je velké množství zatáček, je to pro motorkáře technická trať. Loni v červenci tam jeden z nich přišel o život.Naopak na rovných úsecích silnici prvních tříd to motorkáře svádí k rychlé jízdě.