Nejdelší skluzavku ve městě si už mohou vyzkoušet děti na sídlišti Logry na hřišti, jehož obnova stála 246 tisíc korun.

Děti tady určitě stráví příjemné chvíle. Mají k dispozici lezecký hexagon, pružinové houpadlo, řetězovou houpačku a další prvky, které sem instalovaly městské služby. Odstranily také tři rámy na sušení prádla, aby se sem nové prvky vešly.

„Já hlavně oceňuji, že město opravilo a oplotilo pískoviště. Snad to zamezí znečišťování písku,“ uvedla Jarka Matoušková, maminka dvouleté Haničky.

Logry jsou dalším realizovaným bodem z Koncepce obnovy dětských hřišť, které město v součinnosti s pracovní skupinou Za hřiště zpracovalo na období do roku 2013.

„Cílem je vytvořit hrací plochy odpovídající požadavkům platné legislativy. Zároveň pokrýt celou plochu města Písku tak, aby v každé lokalitě byla možnost pro děti využít bezpečné hřiště, které nebude mít velkou docházkovou vzdálenost od místa jejich bydliště,“ uvedla místostarostka Hana Rambousová (VPM).

Na území Písku je 29 dětských hřišť a koutků, o které se starají Městské služby Písek (MSP). Jejich pracovníci již od začátku dubna zajišťují údržbu a kontrolu. Především na jedenácti místech důkladně kontrolují pískoviště.

„Na začátku sezony se písek vymění, při běžné kontrole se přehrává a odstraňují se hrubé nečistoty, případně injekční stříkačky, lahve a střepy. V letních měsících se dvakrát překopává,“ vysvětlila mluvčí MSP Lenka Gareisová.

Písek v pískovištích musí být certifikovaný a tedy splňovat i mikrobiologické požadavky. Vloni hygienici odebrali vzorek na dětském hřišti na ostrově a výsledek potvrdil nezávadnost používaného písku.