Pálení čarodějnic v noci z 30. dubna na 1. května je stará lidová tradice. Lidé se v tento svátek schází u ohňů a slaví příchod jara. Na vesnicích se 30. dubna staví májka. Principem stavění máje je uhlídat vrchol májky před muži z okolních vesnic. Jejich snahou je májku porazit nebo odříznout vrcholovou část a odnést do své vesnice. Poražená nebo odnesená májka je pro danou vesnici ostudou.Nyní proniká zvyk stavění máje i do měst.

 Obec Kovářov zve od 18 hodin na vrch Lipný, kde bez rozdílu věkové kategorie se sejdou čarodějové, ježibaby a kouzelníci. Za dobrého technického stavu koštěte bude na programu sletu i klání v čarodějnických disciplínách.

 Večer ohňů a kouzel aneb Pálení čarodějnic se uskuteční do 16 hodin na náměstí E. Beneše v Milevsku. V programu plném soutěží a písniček vystoupí Petra Černocká (Saxana), Pavel Kožíšek (kouzelník), Jakub Smolík a skupina Keks.

 Mateřské centrum Delfínek, připravilo zábavný program v amfiteátru Domu kultury v Milevsku. Čarodějné odpoledne, večerní lampiónový průvod a čarodějnická vatra s dalším doprovodným programem vypukne v 15 hodin. Za nepříznivého počasí je připraven náhradní program v hudebním sále domu kultury.

 Městská knihovna v Milevsku nezapomněla na malé čtenáře. Připravila pro ně čtvrtý ročník Čarodějnické akademie v oddělení pro děti od 16 hodin. Závěrem vyhlásí nej kostým – čaroděje a čarodějky.

 Kelstská noc, stavění keltské májky, večerní pálení posvátných ohňů vypukne v 19 hodin ve Vráži.

 Pálení čarodějnic se také koná za kulturním domem v Branicích od 17.30 hodin. Děti si budou moci zasoutěžit a projít v lampiónovém průvodu.

 Další dětské odpoledne plné soutěží, zábavy a pálení čarodějnic bude od 16 hodin U skály v Mirovicích. Živá hudba skupiny Anonym–rock naladí atmosféru od 21 hodin.

 SDH Horosedly zve všechny bez rozdílu věku na čarodějnický slet k Juveně v 17 hodin. Na programu nebude chybět zkouška dovednosti. K tanci a poslechu zahraje místní SDH. U příležitosti tohoto sletu čarodějnického koncilu pořádá místní pohostinství První šunkobraní.

 Pálení čarodějnic v Purkraticích začne v 15.30 hodin.

 Tradiční čarodějnické slety a stavění májí se také konají v Nerestcích, Zvíkovském Podhradí, Slabčicích, Písecké Smolči, Nemějicích a dalších obcích nejen na Písecku¨.