Více parkovacích míst v průmyslové zóně Samoty, chodník a hlavně opravené povrchy komunikací, které jsou mnohdy v havarijním stavu, nebo zrušení plánovaných cest pro pěší. To vše umožní rozhodnutí zastupitelů. Ti schválili na posledním zasedání návrh dalšího postupu v jednotlivých částech zóny.

„Celková situace je velmi komplikovaná, což zabránilo rozhodnout o budoucnosti území při minulém jednání, proto jsme území rozdělili do šesti segmentů,“ informoval vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Písku Michal Kovařík.

Již nyní je jasné, že město letos opraví část ulice Samoty, která vede od Vrcovické k vrátnici masokombinátu. „Silnice je v havarijním stavu. Dokončuje se projektová dokumentace na rekonstrukci silnice. V místě vznikne chodník a 40 nových veřejných parkovacích stání,“ upřesnil Kovařík.

Chodník zbytečný?

Vybudování chodníku se nezamlouvalo komunistickému zastupiteli Josefu Tesařovi. „V dnešní době do průmyslové zóny všichni jezdí autem, chodník tam bude úplně zbytečný,“ podotkl zastupitel.

„Chodník v ulici Samoty bude nejmenších možných rozměrů, které norma umožňuje, ale zároveň nařizuje. Jeho šířka bude činit 1,5 metru,“ zdůraznil Michal Kovařík. Na rekonstrukci zhruba stotřicetimetrového úseku vyčlenilo město v rozpočtu deset milionů korun, začít s opravou by se mělo v druhém pololetí letošního roku.

Zastupitelé také schválili vyškrtnutí cest pro pěší, které jsou v územním plánu a propojují ulice Samoty a Za Pazdernou a Na Spravedlnosti. „Rozhodnutí předcházelo jednání se zástupci všech firem v průmyslové zóně, kteří se na tomto řešení shodli,“ zdůraznil místostarosta města Vojtěch Bubník (Volba pro město).