Několik měsíců předem vyhlásilo vedení píseckého IHC Komterm plán na návrat do druhé nejvyšší hokejové soutěže v Česku, 1. ligy. Hokejisté se s úkolem nakonec zdatně poprali, nyní stojí před vedením ještě těžší úkol, připravit tým pro 1. ligu.

„První liga je mnohem kvalitnější a náročnější soutěž než liga druhá. A pokud se chceme v této soutěži udržet, musíme hráčský kádr posílit o zkušené hráče. V mužstvu, které vedl trenér Rudolf Suchánek, byla skvělá parta, která se, bohužel, nyní rozpadne. Někteří hráči, kteří postup vybojovali, jsou si vědomi toho, že druhou nejvyšší soutěž u nás hrát nebudou, proto si musí najít jiné angažmá,“ zdůraznil sportovní manažer IHC Komterm Písek Pavel Horažďovský.

Klub jedná také s extraligovými celky o možné spolupráci.

„Písek by působil jako farma extraligového týmu. Takto funguje například spolupráce Liberce a Benátek nad Jizerou,“ uvedl Pavel Horažďovský. Nabízel by se českobudějovický Mountfield. Někteří fanoušci by ale raději dali přednost plzeňskému týmu. „S Budějovicemi byla vždycky blbá spolupráce, Plzeň byla vždycky lepší,“ vyjádřil se v diskusním fóru na webu píseckého týmu fanoušek T. Kveton–ady.

Desítky milionů korun potřebuje klub na sezonu v 1. lize. „Doufáme, že úspěch v podobě postupu přiláká další sponzory,“ podotkl obchodní ředitel toho největšího, společnosti Komterm, Vladislav Vítů.