Vyjednávání o finanční podpoře nově vzniklého hokejového týmu pokračují. Klub jedná s největším sponzorem hokejistů v minulosti, společností ZVVZ Milevsko. Podle jejího generálního ředitele Lukáše Vlašaného návrat do hokeje vypadá nadějně.

ZVVZ loni přišlo se změnou strategie podpory sportu, odešli jste z hokeje. Nyní ale jednáte o návratu…

Podporovali jsme dva hlavní sporty. Ve fotbalu jsme stále největším a nejvýznamnějším sponzorem a budeme ve spolupráci s fotbalovým klubem pokračovat. Po půlroční prodlevě v podpoře hokeje nyní uvažujeme, že bychom se ke sponzorování milevského hokeje vrátili. Zatím je vše v jednání.

Jednou z priorit společnosti ZVVZ je podpora regionu, a to například prostřednictvím regionálního sportu. Proč jste vůbec s podporou hokeje loni skončili?

Deklarovali jsme, že chceme podporovat mládež. Se zástupci hokeje jsme se na tom nedokázali dohodnout. Rozhodli jsme se zůstat jen u fotbalistů, kteří na naši podmínku přistoupili. Dospělí si přeci jen mohou své sportování platit.

Peníze by tedy museli hokejisté dávat na mládež?

U fotbalu jsme takto dohodnuti, vše běží. Co se týká hokeje, tam jednáme. Není ale striktně řečeno, že buď využijí peníze pouze na mládež, nebo nic nedostanou. Stále jsme spíš ve fázi rozhodování zda do podpory jít nebo ne. Osobně si myslím, že spíše ano. Definitivní rozhodnutí ale ještě nepadlo.

Nový tým, tak jak se zatím prezentoval, by neměl v názvu ZVVZ. To by vám nevadilo?

Ještě jednou zdůrazňuji, že vše je na začátku. Nedáváme si ale podmínku, aby bylo ZVVZ v názvu. Jde nám o podporu sportu a regionu. Rozhodně nejde o překážku, která by limitovala naši účast.

Kolik dává ZVVZ do podpory sportu?

Máme v rámci společnosti rozpočet na marketing, část je určena na podporu regionu. Budeme se teprve bavit o tom, jak částku rozdělit. Samozřejmě není nafukovací, ale nechce na nikoho zapomenout. Hlavním pilířem zůstává basketbalový klub ZVVZ USK Praha – vlajková loď reprezentující i na evropské úrovni. V rámci regionu jsou to fotbal a hokej a pak také malé sporty. Částka na podporu sportu by ale měla zůstat stejná jako v předchozích letech.

Takže se dostane i na menší sporty?

Tam jde spíše o jednorázové akce, kdy podporujeme například tenis nebo konkrétní atletické závody. Jde v porovnání s fotbalem, hokejem a basketbalem o drobnější částky.