Milevsko má nový hokejový klub. Ve středu 7. dubna se uskutečnila ustavující schůze občanského sdružení Hockey club 2010 Milevsko. Jeho výbor chce, aby mládežnické týmy udržely stávající soutěže. Do jaké nastoupí dospělí hokejisté, výbor zatím neví.

Český svaz ledního hokeje totiž v listopadu loňského roku vyloučil tým HC ZVVZ z druhé ligy. „Čekáme, jestli z této soutěže někdo odstoupí a uvolní místo. Jinak bychom začali hrát krajský přebor,“ řekl člen výboru klubu Milan Čunát. Nový oddíl zatím nemá představu ani o složení týmu dospělých.

„Nejprve musíme vyřešit soutěž a od ní se bude odvíjet kádr. Snad se vše stihne do zahájení letní přípravy v květnu či červnu,“ doplnil Milan Čunát.

Do Milevska by se rád vrátil Milan Kořánek, nyní hráč Písku. „Pokud IHC postoupí do první ligy, budu muset odejít. Na vyšší soutěž výkonnostně nemám a pracuji,“ řekl hokejista. „Samozřejmě záleží na tom, jak by se kluby dohodly,“ dodal.

Financovaní milevského klubu podle jeho viceprezidenta Stanislava Kázeckého zatím dořešené není. „Oslovili jsme případné sponzory. Objem peněz závisí na tom, kolik budeme mít mládežnických týmů a jakou soutěž budou hrát dospělí hokejisté,“ řekl Kázecký, který je zároveň předsedou představenstva společnosti ZVVZ. Ta by měla být jednou z firem, které budou Hockey club 2010 Milevsko podporovat.

Peníze může klub získat i od města. „Při rozdělování dotací jsme vyplatili částku jen na první čtvrtletí, takže město má rezervu více než milion korun pro nový oddíl,“ řekl místostarosta Michal Polanecký.

Výbor v čele s prezidentem Mojmírem Šatavou začal vytvářet nový klub loni. Tehdy se ukázalo, že HC ZVVZ, s. r. o., dluží svým věřitelům více než čtyři miliony korun a není schopen platit své závazky.