Víkendová utkání v rámci Okresního fotbalového svazu Písek výkonný výbor kvůli uctění památky polské letecké katastrofy nezrušil, ale rozhodl a nařídil všem oddílům včetně mládežnických, aby před zápasy minutou ticha uctily památku lidí, kteří přišli minulý týden o život.

„O pokynu víme všichni, četli jsme o něm na stránkách svazu a navíc nám volal předseda komise rozhodčích Michal Řezáč,“ řekl okresní rozhodčí Josef Kalina, který o víkendu odřídí dva zápasy.

Památku obětí leteckého neštěstí u Smolenska uctí také účastnícisobotní vernisáže 13. celostátní přehlídky výtvarných prací dětí a mládeže, která se dopoledne koná v písecké Sladovně.

„Vernisáž zahájíme minutou ticha a program omezíme na krátké proslovy k přehlídce a dětským výtvarným aktivitám. Kulturní vystoupení jsme zrušili,“ informoval ředitel Sladovny Jiří Hladký.

Pravděpodobně minutou ticha vzpomenou na oběti návštěvníci, kteří se zúčastní víkendových akcí pořádaných Domem kultury Milevsko. „Sobotní pohádku pro děti ani nedělní koncert v klášteře jsme nerušili,“ řekl ředitel domu kultury Vít Kratochvíl.

Centrum kultury Písek pořádá o víkendu několik akcí, mimo jiné koncert Sepultury a dalších metalových kapel.

„Předpokládáme, že se před akcemi bude vždy držet minuta ticha, ale rušit je určitě nebudeme,“ uvedla hlavní dramaturgyně Iveta Hodoušová. Centrum kultury navíc vyvěsí českou vlajku na budovu kulturního domu.

Smutek za polské oběti bude o víkendu držet řada států světa.