Vyplývá to z konečné verze programu, kterou předložil městu Písek vítěz výběrového řízení, příbramská firma Multifest. Seznam interpretů byl jedním z kritérií soutěže a poněvadž obě přihlášené firmy předložily ceny lišící se pouze o několik stokorun, byla umělecká kvalita velice důležitým kritériem.

Čtenáři Píseckého deníku, kteří se vyjádřili ve webové diskuzi, považují nedodržení části nabídnutého programu přinejmenším za podivné. „Dostanou 800 tisíc za píseckou dechovku? Zrušte to, je to celé nesmysl,“ napsal čtenář Petr.

„Já bych jim dal pokutu za nedodržení podmínek nebo to předal někomu jinému… Ale nejlepší by bylo to zrušit. Hezky si někdo mastí kapsu,“ doplnil ho nepodepsaný přispěvatel.

Podle vedoucí odboru kultury Mětského úřadu v Písku Ludmily Koštové ale rada města neurčila firmu Multifest-SW, o.s. vítězem na základě seznamu interpretů.

„Nabídka byla komisí i radou města hodnocena jako nejvýhodnější z pohledu různorodosti programu, přesného vymezení tří žánrových večerů a mimořádné atraktivity sobotního programu,“ oponovala Koštová. Oldřich Suldovský z pořádající agentury se k programu nechtěl vyjadřovat.

„O plovoucím pódiu se můžeme bavit až po poslední akci Cipískoviště. Zvláště, když celý dopolední blok je věnován regionálním interpretům, což bylo v plánu. V minulém roce program na plovoucím pódiu žádné negativní reakce nevzbudil, letos se objevily v tisku už předem,“ doplnil Suldovský.