„Je zde postavené víceúčelové hřiště s umělým povrchem, travnatá plocha na malou kopanou, šatny, pergola a osvětlení,“ popisuje areál místostarosta Josef Jouja.

Horosedly na vybudování sportoviště získaly 1,5 milionu korun z ministerstva financí, část pokryla dotace za zisk Zelené stuhy za ochranu životního prostředí a zbytek šel z obecního rozpočtu.

„Hodnota areálu je asi 2,5 až tři miliony korun. Stálo by to více, velkou část prací jsme si dělali sami. Stovky hodin odpracovali naši hasiči a myslivci,“ chválí složky obce Josef Jouja.

Práce na obecním sportovním areálu začaly v roce 2008, nyní je všechno hotové. Lidé už zde sportují.

Místostarosta se nebojí, že by sportoviště nebyla využívaná. „Horosedly mají polovinu chalupářů. O víkendu je u nás spoustu dětí. Jsme rádi, že jdou sportovat a nesedí u počítače. Jezdí sem i lidé z kilometr vzdálených Mirovic, kteří tady hrají tenis,“ říká Josef Jouja.

Za využívání areálu bude obec vybírat peníze. „Jedná se o symbolickou částku sedmdesát korun za hodinu, nechceme, aby sportoviště a vybavení někdo ničil,“ vysvětluje místostarosta. V obci se nyní formuje klub, jehož členové by zaplatili za sportování v areálu členský příspěvek.

Na slavnostní otevření sportovišť by měl dorazit i nehrající kapitán české tenisové reprezentace Jaroslav Navrátil, který má v Mirovicích chalupu.

Další oslava čeká Horosedly 15. května, kdy se zde sejdou rodáci