Opice a Tarzan se na stěně budou prohánět dále. Červené a žluté lavice nebo rozvrh ale ze třídy zmizí. Současnou učebnu páťáků Základní školy Bernartice od září nahradí třída určená pro předškolní děti.

ZŠ a MŠ Bernartice nechtěla u březnového zápisu do mateřinky odmítat děti, a proto otevře další třídu. Ta bude narozdíl od dvou dalších tříd sídlit ve škole.

„Přijali jsme dvacet čtyři dětí. Už letos máme školku obsazenou a jedeme, řekl bych, na nouzový režim. Nějaká činnost navíc není možná, protože máme ve školce přes padesát dětí,“ vysvětlil ředitel bernartické základní a mateřské školy Petr Vašíček.

„Rozhodli jsme se, že pro předškoláky, což je 17 dětí, vytvoříme prostor ve škole. Nyní se nacházíte ve třídě, kam budou od 1. září chodit vaše děti,“ řekl Vašíček na čtvrteční odpolední schůzce, na kterou přišlo asi dvacet rodičů.

„Třída projde velkou úpravou. Ze čtyř umyvadel tu zůstanou dvě. Kromě zadní stěny s opicemi celou třídu vymalujeme, dáme sem koberec a vhodný nábytek,“ popsal změnu ředitel školy Petr Vašíček.

Škola nainstaluje nové, menší toalety, ze skladu pomůcek bude mít učitelka Olga Březinová kabinet a místo dalšího kabinetu budou šatny. Veškeré práce a nákup vybavení zaplatí škola, jak odhadoval Petr Vašíček, jedná se o částku maximálně 450 tisíc korun.

Čtvrteční schůzka s ředitelem, novou učitelkou Olgou Březinovou a vedoucí učitelkou mateřinky Marií Zemanovou byla informativní. Rodiče se zajímali, jak půjde sladit provoz obou zařízení, aby se vzájemně nerušila. Naproti třídě mateřinky jsou totiž dvě učebny cizích jazyků.

„Jazyk učíme dvanáct hodin týdně a děti do učeben chodí těsně před zvoněním,“ vyvrátil obavy ředitel.

Děti podle slov vedoucí učitelky mateřské školy Marie Zemanové budou trávit ve škole čas jen zhruba do půl jedné. Poté se přesunou do budovy školky, která se nachází prakticky přes ulici.