Možná ještě rok budou lidé na autobusovém nádraží v Milevsku v létě moknout na dešti a v zimě odolávat sněhu. Termín výstavby nového přístřešku, který by nahradil spadlou střechu, zatím není známý.

„Střecha nádraží spadla už před dvěma a půl měsíci a od té doby se nic nestalo. K čemu tam pánové z ČSAD a města jsou? Platíme takové drahé jízdné a oni nejsou schopni udělat aspoň přístřešek?“ ptal se rozčíleně cestující Karel.

Jak uvedl milevský místostarosta Michal Polanecký, oficiální stížnost zatím městu nikdo neposlal. „Jsme si vědomi, že současný stav není odpovídající autobusové dopravě třetího tisíciletí,“ řekl za vedení radnice Polanecký.

Nyní společnost ČSAD Autobusy České Budějovice, která je vlastníkem veškerého zařízení na nádraží, pracuje nejen na projektu podoby nového přístřešku, ale i celého nádraží. K návrhu se vyjádří i město. „Zatím jsme žádný neobdrželi,“ řekl místostarosta Polanecký.

„Musíme rozhodnout, zda stavět zděnou budovu se zázemím, nebo montované přístřešky u odjezdových stání,“ řekl technický ředitel ČSAD Autobusy České Budějovice Zdeněk Hovorka. Společnost se přiklání k první variantě.

S ní je ale pochopitelně spojená delší doba na vybudování. „Je potřeba sehnat veškerá povolení,“ připomněl Hovorka. Cestující by se podle jeho slov mohli na milevském autobusovém nádraží schovat pod nový přístřešek až příští rok.

Přibližné datum nechtěl Zdeněk Hovorka odhadovat. Nejisté je zatím i to, kdo bude za lednový pád střechy potrestán.

„K případu pádu střechy již mají policisté k dispozici znalecký posudek. Seznamují se s jeho výsledky a pokračují ve vyšetřování, aby zjistili, kdo je za pád střechy zodpovědný. Případ by měli policisté uzavřít přibližně do jednoho měsíce,“ řekla písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová.