Odtah vozidel, která parkují tam, kde nemají, je nevděčnou službou. Její pracovníci jsou často terčem nevybíravých útoků postižených řidičů.

„V Písku se mi to ještě nestalo, ale v Praze mě odtáhli. Stálo mě to hodně peněz a taky času, než jsem se k vozidlu dostal. Nedivte se potom, že se řidiči rozčilují a nadávají. Kdyby bylo dost parkovacích míst, nebyly by problémy s auty, která stojí tam, kde nemají,“ myslí si dvaačtyřicetiletý Zdeněk Matura.

Město Písek mělo sjednanou odtahovou službu s jednou domácí firmou. Ta však zhruba před dvěma lety smlouvu vypověděla. Protože počet neukázněných řidičů je stále dost velký a jejich špatně parkující auta dělají problémy na komunikacích, vypsala Městská policie Písek nové výběrové řízení.

„Přihlásily se dvě firmy, z toho jedna musela být vyřazena, protože nesplnila zadaná kritéria. Radní jako vítěze určili táborskou firmu Opava – assistance,“ informoval starosta Písku Miroslav Sládek.

Firma má provozovnu také v Písku – Purkraticích, kde budou odtažená auta zaparkována. Za odtažené vozidlo zaplatí jeho majitel 1300 korun, k tomu je ještě nutné připočítat parkovací poplatek 180 korun za každý i započatý den.

Odtahovou službu si občan nemůže zavolat sám. „Musí informovat městskou policii a teprve ta po zjištění situace nechá vozidlo odtáhnout,“ uvedl manažer prevence kriminality Městské policie v Písku Jaroslav Rapant.

O odtažení vraků rozhoduje odbor dopravy městského úřadu.