Město počítá s tím, že do budoucna budou v Písku pouze čtyři vývařovny, které budou zajišťovat stravování v šesti základních a třinácti mateřských školách.
Do čtyř mateřských škol se teplá jídla již dovážejí a ze strany rodičů ani učitelů dosud nebyly žádné připomínky.

Vzhledem k tomu, že rekonstrukce kuchyní a jídelen v ZŠ T. Šobra a v areálu v ulici M. Horákové by byla velmi nákladná, zvažuje se dovážení obědů pro žáky ZŠ T. Šobra a ZŠ Svobodná a do MŠ Sluníčko.

„Pokud rada města tento návrh schválí, budou se rozvážet teplá jídla, nikoliv rozmrazovaná a následně ohřívaná,“ zdůraznila místostarostka Hana Rambousová.

Ještě před jednáním rady chtělo vedení města znát názory rodičů a proto připravilo dvě besedy. Zatímco té úterní se v jídelně ZŠ J. Husa zúčastnilo několik desítek rodičů převážně žáků ZŠ T. Šobra a ZŠ Svobodná, na středeční setkání v jídelně ZŠ E. Beneše přišly jen čtyři maminky dětí navštěvujících MŠ Sluníčko.

Přitom tady na ně vedle zástupců města čekali odborníci na dětskou výživu, hygienici i vedení hostitelské školy a vývařovny. Právě rodiče dětí z mateřinky Sluníčko již dříve v otevřeném dopise kritizovali postup radnice a odmítali dovážení obědů.

„Je mi velmi líto, že rodiče nevyužili ve větší míře možnosti diskutovat s odborníky. Získali by tak pravděpodobně i jiný pohled na celou záležitost, což ostatně konstatovaly i přítomné maminky,“ uvedla Hana Rambousová.

Město Písek investovalo do rekonstrukce čtyř vývařoven, které nyní odpovídají přísným normám Evropské unie, od roku 2002 téměř sto milionů korun.