Žádná speciální opatření na rozhodující utkání finále druhé ligy mezi Pískem a Jindřichovým Hradcem klub IHC Komterm Písek nepřipravuje.

Vyhraje IHC Komterm Písek pátý zápas s Jindřichovým Hradcem? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku!

„Myslím, že by to bylo zbytečné. I během druhého zápasu v Písku byl naprostý klid,“ uvedl sportovní manažer klubu Pavel Horažďovský.

Na druhý zápas, který se hrál v pondělí, si hokejisté najali novou ochranku v počtu asi dvaceti lidí, která nahradila tu, jež situaci v prvním utkání nezvládla.
„Myslím, že v prvním zápase se z toho udělal zbytečně nafouknutý problém, někdo měl zájem na skandalizaci našeho klubu,“ doplnil Horažďovský.

„Ochranka situaci nezvládla, nezasáhla včas, ale rozhodčí zápas zcela nesmyslně na hodinu přerušil a vyžádal si přítomnost policie, která nebyla nutná,“ řekl manažer Pavel Horažďovský. "Normálně se to řeší tak, že se z ledu shrnou kelímky od piva, plochu přejede rolba a hraje se dál. Jindřichův Hradec měl evidentně zájem o kontumaci utkání ve svůj prospěch,“ vrátil se manažer k prvnímu utkání, které vyvolalo velký zájem a po němž se klub omluvil svým fanouškům.

„Sice za problémy mohla ochranka, ale omluvit jsme se svým slušným fanouškům museli my,“ doplnil Horažďovský.

Podle přispěvatelů na webu Píseckého deníku je na hokeji nebezpečno často. „Místo ochranky parta klučíků bez výcviku a ve vestičkách, místo hasičů páprdové s nápisem. Tímhle přístupem pořadatelů a ‚ochranky‘ můžeme hrát tak okresní přebor,“ napsal do diskuse čtenář David.

Písecká policie se na zápas speciálně nechystá, k zásahu bude ale připraveno větší množství policistů.

„Připravujeme posílenou službu a budeme sledovat situaci, ale přímo na stadionu nebudeme. Nová ochranka se ve druhém zápase osvědčila,“ informovala písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová.