Předsedkyně Regionální rady regionu Jihozápad, plzeňská hejtmanka Milada Emmerová stále ještě nepodepsala smlouvy o čerpání finančních prostředků kvůli údajným nesrovnalostem v přidělování dotací, které vyšetřuje policie.

Obcím však dochází trpělivost, protože některé si na předfinancování akcí již sjednaly úvěr a peněžní ústavy hrozí sankcemi za jeho nečerpání. Platí to například o Protivínu, který má schválenou dotaci z Regionálního operačního programu na rekonstrukci budovy základní školy.

Podle slov starosty Protivína Jaromíra Hlaváče má město již nejen sjednaný úvěr, ale i ukončené výběrové řízení na dodavatele. Práce však nemohly začít.
Starosti má také Písek, který uspěl s žádostí o dotaci na rekonstrukci stravovacího a společenského střediska pro seniory.

Práce mají začít letos v červenci a z celkových nákladů ve výši 37,7 milionu korun má být 34 milionů z Regionálního operačního programu. Rekonstrukce má mimo jiné zajistit bezbariérový přístup a pohyb po celém objektu, moderní technologie do kuchyně a lepší zázemí pro pečovatelky.

Přípravy na akci pokračují, aby mohla začít v termínu. Pokud by ale dotace byla zrušená, muselo by město rekonstrukci zřejmě odložit.