Mají být dětská hřiště vybavena prvky pro nejmenší nebo i odrostlejší. Jak zamezit pobíhání psů a koček, když městský architekt nesouhlasí s oplocením?
Na tyto a další otázky hledali odpověď účastníci úterního podvečerního setkání veřejnosti se členy pracovní skupiny Za hřiště se zástupci města a městských služeb.

„Připomínky lidí se pokusíme co nejvíce zohlednit už při formulaci zadání výběrových řízení na dětská hřiště. Až budou doručeny nabídky firem, sejdeme se k jejich vyhodnocení a výběru,“ uvedla Magdalena Myslivcová, která společně s Dagmar Chmelíkovou, Zdenou Jelenovou a dalšími zastupuje veřejnost v pracovní skupině Za hřiště.

V tomto roce město plánuje obnovu a rekonstrukci hřišť v parku na Mírovém a Smetanově náměstí a na sídlišti Za Kapličkou. „Pokud se podaří získat dotace, dojde i na hřiště Na Sadech,“ připomněla místostarostka Hana Rambousová.

Přítomní rodiče i další veřejnost se přimlouvali za to, aby hřiště byla oplocená.

„Je to ochrana proti výkalům psů a koček, ale také proti vandalům. V případě, že je hřiště u frekventovaných silnic, jako je tomu na Mírovém náměstí, oplocení nedovolí, aby chlapci a děvčátka byli ohroženi projíždějícími auty,“ myslí si matka dvou dětí Jana Dudová.

Tomáš Piksa k tomu dodal: „Bez oplocení si děti na hřišti nechtěně hrají se psy našich spoluobčanů.“

Ne každé hřiště je však možné z různých důvodů oplotit. „Záleží na kázni a ohleduplnosti majitelů psů. Postihy by měly být přísnější,“ připomněl vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu v Písku Miloslav Šatra.