Desetitisíce návštěvníků, tisíce koncertů, festival Rock proti rakovině, interpreti přesahující svým významem nejen okruh České republiky, ale i Evropy. To jsou pozitivní věci, s kterými si Písečané již deset let spojují Divadlo Pod čarou.

Písecká scéna oslaví své kulaté výročí již tuto sobotu od 19 hodin stylově hudbou a maškarní veselicí. „Ani letos neporušíme tradici a celá akce bude opět v maškarním duchu, tentokrát ovšem na téma desítky. Kostým ale není žádnou podmínkou, rádi přivítáme každého, kdo chce s námi slavit,“ vysvětluje ředitel divadla Miroslav Pokorný.   

„Večerem nás provedou komediantky ze Studia Dell´Arte. O hudbu se postará skvělá parta muzikantů Bohemia acoustic music. Návštěvníci se tak mohou těšit na hity od takových velikánů, jako jsou například Robert Plant, Eagles, Rush, Lynyrd Skynyrd, Thin Lizzy, Sluka, Eric Clapton, Mark Knopfler, Frank Zappa, Tom Petty, Pink Floyd, Beatles nebo Led Zeppelin. Představí se také Taneční centrum Z.I.P. a o přízeň diváků se budou ucházet i šermíři ze souboru Rival,“ říká Pokorný.

A připojuje vzpomínku na začátky.

„Záměr byl jasný – vytvořit žánrově různorodou scénu, kde najdou místo jak místní soubory, tak i profesionální umělci,“ vysvětluje Pokorný. A scéna, kterou Písečané označují zkráceně jako Podčáru, má co slavit.

Na jaře se vyhnula exekuci a svému konci, který jí hrozil kvůli statisícovým dluhům za nájemné a špatným vztahům s bývalou místostarostkou odpovědnou za oblast kultury Evou Veselou.

„Při jednání s novým místostarostou Tomášem Duškem cítím na rozdíl od bývalé místostarostky Evy Veselé vůli k opravdovému řešení situace,“ řekl tehdy Pokorný.

Podčáru podpořila v červnu stavební firma Kočí a divadlo hledalo spolu s radnicí systémové řešení, neboť scéna se do dluhů kvůli grantům, které město zveřejňovalo až v červnu, dostávala opakovaně. Letos budou výsledky známé již koncem února, proto by Podčára problémy mít neměla.